Ako si nájsť životného partnera? Japonský recept.

Autor: Slavka Sakata | 9.6.2012 o 10:48 | (upravené 9.6.2012 o 11:00) Karma článku: 6,02 | Prečítané:  2866x

Ako sa začína vzťah? Myslím blízky vzťah, ako priatelia alebo partneri. S niekým sa náhodou stretnete a zistíte, že si rozumiete. Dobre ste si pokecali. Tak sa stretnete znova. A zistíte, že je vám spolu dobre. Ale nie tak v Japonsku. Neviem ako je to s priateľmi, ale životní partneri sa tu hľadajú veľmi plánovane a strategicky, aspoň u časti populácie. Volá sa to "konkatsu" - hľadanie frajera/frajerky s vyhliadkou na svadbu. Jeden kamarát, vek na polceste medzi tridsiatkou a štyridsiatkou, teraz väčšinu voľného času venuje "konkatsu." Ako to robí?

Vytvorí si profil na niektorej z konkatsu stránok. Predstavte si niečo ako Linked-In pre svadbychtivých. Do tvorby svojho profilu kamarát investuje veľa energie. Taká profilová fotografia: nechal sa nafotiť známym, ktorý je profesionálny fotograf, spolu niečo cez 1000 záberov, z nich si vybral niekoľko najlepších, a z nich potom víťaznú do profilu. Póza s gitarou a zamysleným výrazom. "Som intelektuál a mám rád hudbu!" Tvorbe textu tiež venoval nemálo času. Koníčky, povaha... čo napísať, čo nenapísať, aký štýl zvoliť? Čo najlepšie zapôsobí na dievčatá? Self-promotion je polovica úspechu.

Kamarát potom screeninguje profily osôb opačného pohlavia a zúži výber na tie, s ktorými by sa rád stretol. Pri výbere má jasné kritériá. Nesmie byť škaredá. Ani tučná. Nechá si poslať fotku ešte pred stretnutím, pokiaľ dievča nemá fotku tváre v profile. (Existuje vhodná fráza na to, ako si vypýtať fotku bez toho, aby sa dotyčná cítila dotknutá.) Nemá význam stretávať sa, ak je to špata. Účet za večeru väčšinou platí muž, treba rozmýšľať aj ekonomicky. Potom samotný text - ako sa dievča predstavuje, čo o sebe píše? Je príliš negatívna? Je profil odfláknutý? Vyradená. Tým dievčatám, ktoré prešli prvým kolom, sa ozve. Napíše im. Zaujalo ma to a to z tvojho profilu a rád by som sa dozvedel viac, blablabla. Ak prejavia záujem, nasleduje emailová komunikácia a ak je aj tá sľubná, nasleduje osobné stretnutie.

Niekedy sa kamarátovi ozve dievča prvé. Aj ja mám rada rockovú hudbu, blablabla. V tom prípade si kamarát preštuduje jej profil, a ak prejde prvým screeningom - kritériami o výzore a sebaprezentácii - odpíše pozitívne.

S niektorými sa stretne raz a je jasné, že z toho nič nebude. S niektorými viackrát. Teraz sa vraj črtá jedna nádejná. Prešla do druhého kola. Stretli sa už trikrát a ešte stále sa mali o čom rozprávať.

Veď aj preto je slovo konkatsu odvodené od shuukatsu - hľadanie zamestnania. Prvé kolo - dokumentácia, druhé kolo - písomný test, tretie - ústny pohovor. A je ruka v rukáve.

Tak, treba na to ísť systematicky. Strategickým plánovaním k šťastnému manželstvu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?